Łazienka w odcieniach niebieskiego

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Projekty niebieskich łazienek.

Projekty niebieskich łazienek.

 

Niebieski to kolor, który kojarzy nam się z wodą, dlatego jego obecność w łazience nie stanowi zaskoczenia. Projekty łazienek z dodatkiem omawianego koloru spotkać możemy dość często, ale to nie znaczy, że kolejna niebieska łazienka musi być konwencjonalna. Wszystko zależy od tego, jaki wybierzemy projekt, styl i design oraz od tego, jak go zrealizujemy. Przedstawimy dziś dwie przestrzenie zaprojektowane z dodatkiem odcienia błękitu.

Świetlista łazienka z dużym lustrem oraz szafką pod umywalkę w kolorze morskiego błękitu.

Świetlista łazienka z dużym lustrem oraz szafką pod umywalkę w kolorze morskiego błękitu.

Nowocześnie urządzone wnętrze. Biel połączona z naturalnym kolorem drewna, wzbogacona o morski odcień błękitu. Duże lustro tuż nad umywalką optycznie powiększa łazienkę i rozświetla odbijającą się w nim bielą ścian. Okno umieszczone na przeciwko drzwi wpuszcza do wnętrza dużo naturalnego światła. Biała umywalka oraz niebieska szafka wspaniale ze sobą kontrastują, dając efekt świeżości i czystości.

Świetlista łazienka z szafką w ożywiającym morskim kolorze oraz mozaiką przy toalecie.

Świetlista łazienka z szafką w ożywiającym morskim kolorze oraz mozaiką przy toalecie.

Szafka wisząca wysoko jest w tym samym kolorze, co ta umieszczona pod umywalką, dodaje to wnętrzu spójności, natomiast mozaika nad toaletą ma tyle odcieni, co woda falująca w oceanie.

Wanna zabudowana szarymi płytkami z turkusową aplikacją

Wanna zabudowana szarymi płytkami z aplikacją na ścianie w formie krajobrazu.

Tutaj mamy projekt łazienki z przewagą szarości. Szerokie lustro wbudowane w ścianę, biała armatura oraz przykuwająca wzrok fototapeta przedstawiająca błękitne morze łączące się na horyzoncie z niebem. Biorąc kąpiel i spoglądając na krajobraz, można zapomnieć o wszystkich problemach, chociaż przez chwilę. Fragment niebieskiego sufitu dopełnia wnętrze.

Turkusowa farba nasicanie łazienki

Niebieska ściana i biały stelaż podtynkowy w łazience.

Czwarta ściana łazienki pokryta została niebieską farbą. Błyszczące szare drzwi stanowią w przestrzeni duży kontrast i wspaniale komponują się z błękitem. To również nowoczesny styl wnętrza. Całość prezentuje się łagodnie i klimatycznie.

Obu projektom towarzyszy morski ton i charakter wnętrza. Obie wypełnia częściowo kolor niebieski. Jednak są różne, mimo iż utrzymane w podobnym stylu.  Nasuwa się wniosek: wszystko zależy od pracy projektanta i architekta wnętrz. To są przykłady realizacji naszej pracowni JLT Design. Więcej zdjęć naszych aranżacji znajdziecie w galerii projektów wnętrz łazienek, natomiast jeśli chcielibyście zapoznać się z naszą ofertą odwiedźcie nas w biurze w Bydgoszczy lub  zajrzyjcie na podstronę z ofertą projektowania wnętrz.

Może w Waszej łazience również zagości kolor niebieski?

 

 

Autor: Joanna Data aktualizacji: