Projekty roku 2015 od JLT Design

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Rozpoczął się już drugi miesiąc nowego, 2016 roku. Miniony zaś rok był jednym z intensywniejszych dla naszego biura projektowego. Wprowadziliśmy wiele zmian, pokonaliśmy równie dużo trudności i podjęliśmy się nowych, nieznanych dotąd wyzwań. Wszystko to sprawiło, że nasi architekci i projektanci wnętrz stali się bogatsi o nową, praktyczną wiedzę i niezastąpione doświadczenie, które z pewnością zdobyć można tylko podczas pracy nad tworzeniem przestrzeni dopasowanej do oczekiwań różnych Klientów.

Podsumowanie roku nie jest łatwą sprawą, ale udało nam się wybrać pięć projektów z 2015 roku, które chcielibyśmy wyróżnić.

1. Dom, którego integralną częścią jest ogród

Poniżej zobaczycie pełen projekt domu charakteryzujący się prostotą, nowoczesnym designem, ale też elegancją. Przestronna kuchnia i otwarty salon z antresolą sprawiają, że we wnętrzu czujemy się swobodnie, a zimowy ogród to swego rodzaju azyl. Naszym ulubionym pomieszczeniem w tym projekcie jest sypialnia. Widok z łóżka zaraz po przebudzeniu dodawać będzie życiowej energii. Projekt pokoju dziecięcego według nas, również zasługuje na nieco więcej uwagi. Ciekawostką jest wykorzystanie do realizacji tego wnętrza płyt OSB.

2. Minimalistyczna kuchnia z bogatym przekrojem faktur

Oto kuchnia w chłodnej bieli z szarością, ocieplona złotym dębem. Minimalizm zróżnicowaliśmy strukturami różnych materiałów oraz detalami, takim jak półki-kubiki, czy przezroczyste szkło przy okapie, spod którego widoczna jest tapeta imitująca tynk strukturalny. Ściana z lodówką zyskuje na lekkości dzięki zastosowaniu lakierowanej obudowy z ciekawą grafiką. Projekt w stylu ponadczasowym z nutą nowoczesnego designu.

3. Odsłona lekkiej prowansji w eleganckim domu

Kolejnym  na liście jest projekt klasycznego domu z domieszką eleganckiej Prowansji bez pretensjonalnych nawiązań. Nietuzinkowe oświetlenie oraz tapety w luksusowym charakterze dopełniają całości oryginalnego klimatu panującego we wnętrzu domu. Połączenie bieli, szarości, eleganckich wzorów oraz koloru naturalnego drewna, głównie na podłogach, pozwoli domownikom poczuć się jak w domu.

4. Kawalerka z bogatym wnętrzem

Projekt niezwykle kompaktowy, czyli wyzwanie dla projektantów. Trudnym zadaniem jest zaaranżowanie małej przestrzeni tak, aby była funkcjonalna i jednocześnie ciekawa. We wnętrzu poniższej kawalerki zagospodarowaliśmy w sposób staranny każdy nawet najmniejszy jej fragment. Postawiliśmy sobie za cel wprowadzenie unikalnych kształtów, mnogość zastosowań każdego mebla oraz stworzenie iluzji przestrzeni. Czy nam się udało? Klient była zadowolony. A jak Wy uważacie?

5. Stylowy miejski dom

Na sam koniec przedstawiamy niezwykle ekskluzywny projekt domu, do którego wybrano materiały możliwie najwyższej jakości. W tym mieszkaniu nie ma miejsca na przypadkowość. Styl nowoczesny wybrany dla tej przestrzeni, to doskonałe rozwiązanie z uwagi na duży metraż domu. Subtelne, niezbyt rzucające się na pierwszy rzut oka dodatki, lekko przełamują główny nurt wnętrza. „Zabieg” ten wykonaliśmy z wyczuciem, starannie dobierając detale, stąd efekt końcowy prezentuje się elegancko i stylowo.

Słowem zakończenia

Tak, to już wszystkie pięć projektów uznanych przez JLT Design jako szczególnie godne uwagi. Dlaczego wybraliśmy właśnie te projekty? To po części rzecz gustu i oczekiwań. Każdy z nas, może uważać inaczej. Dlatego pytamy, jakie jest Wasze zdanie? Jesteśmy tego bardzo ciekawi. Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach. Jeżeli macie ochotę na więcej projektów wnętrz wykonanych przez nasz zespół, odwiedźcie galerię projektów wnętrz.

 

Autor: Joanna Data aktualizacji: