W poszukiwaniu własnego stylu dla projektowania i aranżacji wnętrz

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Salon

Salon stanowi jedno z najważniejszych miejsc w mieszkaniu

Jeśli cały czas borykacie się z decyzją, w którym stylu zaaranżować swój dom czy mieszkanie lub nie jesteście do końca pewni, czym w zasadzie różnią się od siebie poszczególne style w projektowaniu i aranżacji przestrzeni, to koniecznie przeczytajcie poniższy post. Znajdziecie w nim wiele cennych wskazówek i wytycznych, co do kierunków i nurtów w tematyce urządzania wnętrz. Dziś omówimy cztery modne i ponadczasowe style: industrialny, nowoczesny, prowansalski i skandynawski.

Wnętrza w stylu industrialnym

Zacznijmy od stylu industrialnego. Powstał on z potrzeby wykorzystania wnętrz fabryk, które miały stać się mieszkaniami i przestrzeniami do życia po pracy. Sprzymierzeńcem okazałą się moda na vintage z początku XX wieku. Charakterystyczne dla aranżacji i wystroju przestrzeni w omawianym stylu są: przecierane powierzchnie, surowość w materiałach i ziemiste kolory. Powinna być zachowania w nim tzw. „warsztatowość” i pewnego rodzaju surowość w meblach oraz oświetleniu.

Styl nowoczesny w projektowaniu wnętrz

Natomiast styl nowoczesny jest da tych z Was, którzy uwielbiają biele i głęboką czerń. Odnajdą się tu również odcienie szarości, które w modnym wydaniu przełamuje się soczystymi, intensywnymi kolorami. W nowoczesnych wnętrzach wykorzystuje się proste formy i graficzne wzory. Urządzając wnętrze w stylu modern, pamiętajmy o elementach modnego designu np. ze sztucznych, transparentnych tworzyw. Przykład stanowią przedstawione poniżej krzesła inspirowanie projektem Ghost`a.

Transparentne krzesła.

Transparentne krzesła.

Otwarte wnętrze w nowoczesnym apartamencie.

Otwarte wnętrze w nowoczesnym apartamencie.

Styl prowansalski w aranżacji  wnętrza

Gościnna Prowansja i jej styl prowansalski, który wywodzi się z francuskiej tradycji oraz inspirowany jest stylem Ludwików, to równie dobry wybór. Aranżacja wnętrza powinna tu opierać się na giętych nóżkach, jasnych, lekko rozbielonych powierzchniach oraz pełnych żyrandolach. Kwiatowe wzory, latarnie ze świecami i odcień lawendy ożywiają prowansalskie, gościnne przestrzenie. To otoczenie idealnie wpisująca się także w kobiecą naturę.

Styl skandynawski

No i najpopularniejszy ostano wśród trendów: styl skandynawski. Jego zadaniem jest promowanie naturalność, prostoty oraz bazie opartej na funkcjonalnych elementach. Większość detali i mebli jest tu mocno rozbielona, ale równie często w aranżacji wnętrz skandynawskich spotkamy odcienie błękitu oraz rzadziej spotykane mocne odcienie żółci. Meble dla tego stylu, powinny być wykonane z naturalnego drewna ewentualnie pokryte jasną farbą, a dodatki wykonane ręcznie.

Jeśli zdecydowaliście się na któryś ze stylów lub nie jesteście pewni tego, jaki będzie pasował do Waszego wnętrza, to polecam oddać się w ręce profesjonalistów. W Bydgoszczy fachowcy z JLT Design chętnie Wam pomogą zarówno w projektowaniu jak i w aranżacji domów, mieszkań, apartamentów oraz innych powierzchni użytkowych. Projektanci i architekci wnętrz taem`u projektanckiego posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania stylowej aranżacji Waszego wnętrza.

Autor: Joanna Data aktualizacji: